Kyläavustaja Anna toimii Kumpulassa ja Käpylässä

Kumpulaan ja Käpylään yhteinen Kyläavustaja – apua kodinaskareisiin yhdistysten jäsenille!

Kyläavustajan palkkaaminen Käpylän ja Kumpulan alueelle on Käpylä-seuran ja Kumpula-Toukola Kylätilayhdistyksen yhteinen hanke. Yhdistyksen jäsenenä voit tilata Annan kotiisi auttamaan pienissä kodinaskareissa. Saatat tarvita *tilapäisesti* (esim.sairastumisen takia) apua asiointiin ( kauppa, apteekki jne.), lastenhoitoon, siivoukseen, lumenluontiin, nurmikonleikkuu /muut pihatyöt, mattojen puisteluun tai vaikkapa koiranulkoilutukseen. Kaikki työt tehdään asiakkaan välineillä. Varsinaisia remonttitöitä Anna ei tee, mutta pikkuhommat, kuten taulun kiinnitys seinään onnistuu (ei luvanvaraisia töitä, kuten tuli-, putki- tai sähkötöitä). Katolle ei myöskään kiivetä! Kaikki tilaukset otetaan vastaan kertaluontoisina ja katsotaan tilanteen mukaan. Tilaustyön kesto on aina max. 2h kerralla. Kun otat yhteyttä, muistathan kertoa nimesi lisäksi myös katuosoitteesi ja puh.numerosi. Soita rohkeasti ja kysy lisää työtilausmahdollisuuksista.

Annan tavoittaa
sähköpostilla kylaavustaja.anna@gmail.com
puhelimitse 044-977 7053
maanantaisin klo 12-18
ti-to klo 9-15
Työt tehdään pääsääntöisesti näinä aikoina.

Työstä laskutetaan 10 euroa / tunti ja se on kotitalousvähennyskelpoista. Voit liittyä oman alueesi yhdistyksen jäseneksi samassa yhteydessä, kun tilaat Kyläavustajan kotiisi ensimmäistä kertaa. Käpylä-seuran jäsenmaksu on 10 euroa / vuosi ja Kumpula-Toukola Kylätilayhdistyksen 15 euroa / vuosi.

Kuva: Santtu Särkäs

Vastaa